W naszych mieszkaniach panuje pewien określony styl, który nie tylko ma się świetnie prezentować, ale także wyrażać nas i nasze poczucie estetyki. W tym pomagają nam wszelkiego rodzaju dekoracja. Poza wielkimi ściennymi obrazami i eleganckimi dywanami równie są te małe, często pomijane elementy, które nie tylko sprawiają, że nasze wnętrze jest jedyne w naszym rodzaju, ale nadają mu też więcej charakteru.

 1. Magnezy ozdobne
  Każdy z nas ma na lodówce albo tablicy magnetycznej przypięte jakieś magnesy. Być może były one dodawane jako gratisy do jakichś produktów, być może to pamiątki z wakacji. Na rynku znajdziemy jednak sporo magnesów ozdobnych, których główną funkcją jest ładne wyglądanie i dopełnianie stylu wnętrza.
 2. Figurki i małe reprodukcje rzeźb
  Nic tak nie oddaje naszych zainteresowań i upodobań, jak figurki. Na rynku dostaniemy figurki wszystkiego, począwszy od zwierząt, przez nasze ulubione postacie z gier czy filmów, aż po figurki reprezentujące konkretne firmy czy marki. Wiele z nich nie jest drogich, a mogą bardzo ładnie udoskonalić nam wnętrze.
 3. Świece i świeczniki
  W mieszkaniu nie może zabraknąć ozdobnych świec zapachowych albo świec w ozdobnych świecznikach. W wielu miejscach możemy kupić takie rzeczy, nawet w drogeriach czy sklepach z odzieżą. Możesz też zapłacić trochę więcej i kupić porządną świecę z drewnianym knotem, która wydaje dźwięki, gdy się ją pali.
 4. Kartki upominkowe
  Każdy z nas ma jakieś kartki, które dostał z okazji urodzin, świąt czy ślubu. Poza tym, że znajdują się tam miłe słowa od bliskich nam osób, które czasami warto sobie przypomnieć, taka kartka może być świetną dekoracją, sezonową lub na stałe. Może zainspirują Cię one do wysłania takiej kartki do kogoś, kto jest dla Ciebie ważny.
 5. Zdjęcia w ramkach
  Rodzinne zdjęcia, zdjęcia z przyjaciółmi albo zdjęcia naszego pupila domowego wstawione w idealnie pasującą do reszty wyposażenia ramkę, nie tylko dopełni pięknie całość wnętrza, ale jednocześnie zawsze będzie nam przypominało o naszych najbliższych i sprawiało wrażenie, jakby cały czas byli z nami.
 6. Rośliny w ceramicznych doniczkach
  Rośliny to idealne dekoracje, odżywiają pięknie wystrój i nadają naszemu mieszkaniu świeżości. Ale roślina nie musi wcale stać w surowej doniczce. W wielu sklepach niekoniecznie typowo ogrodniczych znajdziesz piękne osłonki na doniczki lub doniczki ceramiczne w najróżniejszych kolorach i kształtach.
 7. Pojemniki marmurowe
  Pojemniki wszelkiego rodzaju zawsze się przydarzą. Gdy mają one stać na wierzchu, aby zawsze łatwo było po nie sięgnąć, warto kupić takie z nadrukiem marmurowym. Nie dość, że idealnie wpisze się on w nowoczesne wnętrze, to nada wrażenie, jakby pojemnik przechowywał magiczną zawartość.
 8. Szklane organizery na kosmetyki
  Organizery na kosmetyki raczej nie leżą na co dzień w szafie. Częściej stoją na toaletce, przy której malujemy się najczęściej. Dlatego warto trzymać je w eleganckim stylu. Bardzo popularne są ostatnio szklane organizery w złotej ramie, które świetnie sprawdzą się w przypadku wnętrza w stylu minimalistycznym.
 9. Korkowe podstawki pod kubki
  Podkładki pod kubek to bardzo przydatny gadżet, ale poza jego funkcjonalną stroną mogą pełnić też funkcję estetyczną. W internecie znajdziesz masę korkowych podkładek, na których widnieją wspaniałe nadruki, które nadadzą się do każdego wnętrza. Możesz też poszukać takich podkładek w sklepach z pamiątkami.
 10. Ozdobna lampka
  Lampki nie muszą tylko stać na biurku i świecić (Jak podłączyć gniazdko do prądu by zapalić lampkę). Mamy w sklepach masę lampek typowo ozdobnych, takie jak girlandy czy świecące zabawki dla dzieci (Schematy i symbole elektryczne). Możemy je kupić praktycznie wszędzie, a każda z nich nada naszemu pomieszczeniu niezapomnianego i oryginalnego klimatu.