Wycieczki śladami historii to wspaniała przygoda oraz lekcja, która na długo pozostaje w pamięci. Gdzie warto się wybrać?

Jednym z ciekawszych miejsc dla miłośników przeszłości jest pole bitwy pod Grunwaldem. Tu, na terenie w rejonie wsi Stębark, czeka na gości wiele pamiątek, dzięki którym można poszerzyć swą wiedzę na temat jednego z największych konfliktów zbrojnych w dziejach Polski. Dnia 15 lipca 1410 roku Grunwald stał się świadkiem wielkiej bitwy, stoczonej przez połączone wojska polsko-litewsko-ruskie-tatarskie oraz wojska krzyżackie. Klęska wojsk zakonnych, którymi dowodził wielki mistrz Ulrich von Jungingen, była jedną z największych bitew w okresie średniowiecza, a jednocześnie wydarzeniem, które zapoczątkowało upadek Zakonu Krzyżackiego.

Dziś pole bitwy pod Grunwaldem jest miejscem niezwykle ważnym dla tych turystów, którzy w trakcie wycieczki po Warmii i Mazurach chcą lepiej poznać dzieje konfliktów polsko-krzyżackich. Czekaja tu na nich liczne atrakcje oraz cenne zabytki, obok których nie można przejść obojętnie. W miejscu tym wyróżnia się przede wszystkim potężny pomnik, który został odsłonięty z okazji 550 rocznicy bitwy, oraz Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, które dostarcza wielu cennych wiadomości na temat tego starcia. Ruiny kaplicy pobitewnej i Kopiec Jagiełły to kolejne ciekawostki, dzięki którym wizyta w tym miejscu stanie się dla każdego miłośnika historii wspaniałą przygodą.